Multicomp Pro MCPNF42JTFY0680 Res N/W, Terisolasi, 68R, 0,0625W, 0402
infotip-icon
View other Resistor Networks dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Type
High Reliability
This spec is not available in the specification table.
Height
0.45 mm
Power Rating
62.5 mW
Voltage Rating
50 V
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Length
2 mm
Terminal Pitch
0.5 mm
Resistor Terminal
Convex
Resistor Case
0402 [1005 Metric]
Resistance
68 ohm
Width
1 mm
Number of Resistor
4
Technology
Thick Film
Network Circuit Type
Isolated
Tolerance
± 5%
Min Operating Temperature
-55°C
Max Operating Temperature
155 °C
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C