Multicomp Pro MCPNF42JTFY0680 Res N/W, Terisolasi, 68R, 0,0625W, 0402
Power Rating
62.5 mW
Height
0.45 mm
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Min Operating Temperature
-55°C
Terminal Pitch
0.5 mm
Tolerance
± 5%
Voltage Rating
50 V
Length
2 mm
Width
1 mm
Number of Resistor
4
Max Operating Temperature
155 °C
Resistance
68 ohm