Multicomp Pro MCPNF42JTFY0750 Res N/W, Terisolasi, 75R, 0,0625W, 0402
Voltage Rating
50 V
Terminal Pitch
0.5 mm
Height
0.45 mm
Resistance
75 ohm
Max Operating Temperature
155 °C
Min Operating Temperature
-55°C
Tolerance
± 5%
Length
2 mm
Width
1 mm
Number of Resistor
4
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C