Multicomp Pro MCPNF42JTFY0750 Res N/W, Terisolasi, 75R, 0,0625W, 0402
infotip-icon
View other Resistor Networks dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Height
0.45 mm
This spec is not available in the specification table.
Number of Resistor
4
Resistor Case
0402 [1005 Metric]
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Width
1 mm
Resistor Terminal
Convex
Resistance
75 ohm
Tolerance
± 5%
Power Rating
62.5 mW
Network Circuit Type
Isolated
Type
High Reliability
Terminal Pitch
0.5 mm
Voltage Rating
50 V
Technology
Thick Film
Max Operating Temperature
155 °C
Length
2 mm
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Min Operating Temperature
-55°C