Multicomp Pro MCPNF42JTFY1000 Res N/W, Terisolasi, 100R, 0,0625W, 0402
Voltage Rating
50 V
Terminal Pitch
0.5 mm
Tolerance
± 5%
Max Operating Temperature
155 °C
Number of Resistor
4
Height
0.45 mm
Min Operating Temperature
-55°C
Width
1 mm
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Resistance
100 ohm
Length
2 mm