Multicomp Pro MCPNF42JTFY1000 Res N/W, Terisolasi, 100R, 0,0625W, 0402
infotip-icon
View other Resistor Networks dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Power Rating
62.5 mW
This spec is not available in the specification table.
Type
High Reliability
Number of Resistor
4
Tolerance
± 5%
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Voltage Rating
50 V
Resistance
100 ohm
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Resistor Case
0402 [1005 Metric]
Resistor Terminal
Convex
Length
2 mm
Width
1 mm
Technology
Thick Film
Max Operating Temperature
155 °C
Network Circuit Type
Isolated
Terminal Pitch
0.5 mm
Min Operating Temperature
-55°C
Height
0.45 mm