Multicomp Pro MCPNF42JTFY1200 Res N/W, Terisolasi, 1K2, 0,0625W, 0402
Length
2 mm
Max Operating Temperature
155 °C
Network Circuit Type
Isolated
Width
1 mm
Height
0.45 mm
Resistor Case
0402 [1005 Metric]
Voltage Rating
50 V
Terminal Pitch
0.5 mm
Min Operating Temperature
-55°C
Resistance
1.2 kohm
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Tolerance
± 5%
Power Rating
62.5 mW