Multicomp Pro MCPNF42JTFY1500 Res N/W, Terisolasi, 1K5, 0,0625W, 0402
infotip-icon
View other Resistor Networks dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Max Operating Temperature
155 °C
This spec is not available in the specification table.
Resistor Case
0402 [1005 Metric]
Voltage Rating
50 V
Type
High Reliability
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Resistance
1.5 kohm
Power Rating
62.5 mW
Terminal Pitch
0.5 mm
Resistor Terminal
Convex
Length
2 mm
Min Operating Temperature
-55°C
Number of Resistor
4
Tolerance
± 5%
Technology
Thick Film
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Height
0.45 mm
Network Circuit Type
Isolated
Width
1 mm