Multicomp Pro MCPNF42JTFY1500 Res N/W, Terisolasi, 1K5, 0,0625W, 0402
Voltage Rating
50 V
Tolerance
± 5%
Power Rating
62.5 mW
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Network Circuit Type
Isolated
Max Operating Temperature
155 °C
Resistor Case
0402 [1005 Metric]
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Terminal Pitch
0.5 mm
Resistance
1.5 kohm
Min Operating Temperature
-55°C
Width
1 mm
Height
0.45 mm
Length
2 mm