Multicomp Pro MCPNF42JTFY2201 Res N/W, Terisolasi, 2K2, 0,0625W, 0402
Height
0.45 mm
Voltage Rating
50 V
Power Rating
62.5 mW
Resistance
2.2 kohm
Length
2 mm
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Min Operating Temperature
-55°C
Max Operating Temperature
155 °C
Width
1 mm
Resistor Case
0402 [1005 Metric]
Tolerance
± 5%
Terminal Pitch
0.5 mm