Multicomp Pro MCPNF42JTFY3001 Res N/W, Terisolasi, 3K, 0,0625W, 0402
Terminal Pitch
0.5 mm
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Voltage Rating
50 V
Power Rating
62.5 mW
Network Circuit Type
Isolated
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Resistor Case
0402 [1005 Metric]
Length
2 mm
Width
1 mm
Min Operating Temperature
-55°C
Resistance
3 kohm
Tolerance
± 5%
Height
0.45 mm
Max Operating Temperature
155 °C