Multicomp Pro MCPNF42JTFY4701 Res N/W, Terisolasi, 4K7, 0,0625W, 0402
Length
2 mm
This spec is not available in the specification table.
Height
0.45 mm
Voltage Rating
50 V
Width
1 mm
Power Rating
62.5 mW
Max Operating Temperature
155 °C
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Tolerance
± 5%
Resistance
4.7 kohm
Min Operating Temperature
-55°C
Terminal Pitch
0.5 mm