Multicomp Pro MCPNF43JTFX0510 Res N/W, Terisolasi, 51R, 0,1W, 0603
Min Operating Temperature
-55°C
This spec is not available in the specification table.
Resistor Case
0603 [1608 Metric]
Terminal Pitch
0.8 mm
Type
High Reliability
Network Circuit Type
Isolated
Resistance
51 ohm
Number of Resistor
4
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Length
3.2 mm
Voltage Rating
50 V
Power Rating
100 mW
Height
0.55 mm
Tolerance
± 5%
Max Operating Temperature
155 °C
Width
1.55 mm