Tutup Multicomp Pro MCRH10V338M13X21, 3300µF, 10V, Kapasitor Elektrolit 20%
infotip-icon
View other Aluminium Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Voltage
10 V
Dimensions
13 (Dia.) x 21 mm
Capacitance
3300 µF
Lifetime
2000 hours @ 105°C
Ripple Current
1194 mA
Leakage Current
990 µA
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance
± 20%