Tutup Multicomp Pro MCSH18B154K160CT, 0,15µF, 16V, 10%, X7R, 0603
infotip-icon
View other Multilayer Ceramic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
0.15 µF
Capacitor Terminals
SMD
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage Rating
16 V