Tutup Multicomp Pro MCSH18B333K500CT, 0,033µF, 50V, 10%, X7R, 0603
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Capacitance
33000 pF
Voltage Rating
50 V