Tutup Multicomp Pro MCSH31B104K500CT, 0,1µF, 50V, 10%, X7R, 1206, Gulungan
infotip-icon
View other Multilayer Ceramic Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Capacitance Tolerance
± 10%
Operating Temperature Max
125°C
Operating Temperature Min
-55°C
Product Width
1.6
mm
Product Length
3.2
mm
Capacitance
0.1 µF
Capacitor Terminals
Wraparound
Dielectric Characteristic
X7R
Voltage (DC)
50 V
Voltage Rating
50 V