Osilator Multicomp Pro MCSJK-3N-24.576-3.3-50-B, 24.576MHZ, 3.2 X 2.5MM, Cmos
infotip-icon
View other Oscillators dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Operating Temperature Min
-20°C
Operating Temperature Max
70°C
Oscillator Case
SMD, 3.2 mm x 2.5 mm
Oscillator Output Compatibility
CMOS
Frequency Stability
±50 ppm
Frequency Nom
24.576 MHz
Supply Voltage Nom
3.3 V