Kristal Multicomp Pro MCSJK-6G-12.00-16-30-60-B-30, 12MHZ, 16PF, 6MM X 3.5MM
infotip-icon
View other Crystal Units dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Operating Temperature Max
70°C
Operating Temperature Min
-20°C
Frequency Nom
12 MHz
Crystal Case
SMD, 6 X 3.5
mm
Load Capacitance
16 pF
Frequency Tolerance
± 30 ppm
Frequency Stability
± 30 ppm