Kristal Multicomp Pro MCSJK-6G-8.00-16-10-80-B-20, 8MHZ, 16PF, 6MM X 3.5MM
Operating Temperature Min
-20°C
Frequency Nom
8 MHz
Crystal Case
SMD, 6 x 3.5
mm
Load Capacitance
16 pF
Frequency Tolerance
± 10 ppm