Multicomp Pro MCSJK-7E-27.12-10-10-60-B-10 Kristal, 27.12MHZ, 10PF, 2.5MM X 2MM
Operating Temperature Max
70°C
Operating Temperature Min
-20°C
Frequency Nom
27.12 MHz
Crystal Case
SMD, 2.5 x 2
mm
Load Capacitance
10 pF
Frequency Tolerance
± 10 ppm