Chip Resistor SMD Multicomp Pro MCSR06X1004FTL, Res, 1M, 1%, 0,1W, 0603, Film Tebal
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Tolerance
± 1%
Series
MCRS
Resistance
1 mohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Tolerance
± 1%
Series
MCRS
Resistance
1 mohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
75 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
75 V