Chip Resistor SMD Multicomp Pro MCWF12R1580BTL, Res, 158R, 0,1%, 0,25W, 1206, Lapisan Tipis
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Tolerance
± 0.1%
Series
MCWF12R
Resistance
158 ohm
Power Rating
250 mW
Technology
Thin Film
Temperature Coefficient
± 25 ppm/°C
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
Voltage Rating
200 V