Multicomp Pro MP005680 Res N/W, Terisolasi, 68R, 0,063W, 1206
infotip-icon
View other Resistor Networks dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Terminal Pitch
0.8 mm
This spec is not available in the specification table.
Resistor Terminal
Convex
Resistance
68 ohm
Type
Array
Min Operating Temperature
-55°C
Number of Resistor
4
Tolerance
± 5%
Network Circuit Type
Isolated
Length
3.2 mm
Resistor Mounting
Surface Mount Device
Max Operating Temperature
155 °C
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 200ppm/°C
Height
0.5 mm
Resistor Case
1206 [3216 Metric]
Voltage Rating
50 V
Width
1.6 mm