Tutup Multicomp Pro MPDAT356J300VD45T4M, 35UF, 700V, Film, QC/SNAP-IN
infotip-icon
View other Film Capacitors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Voltage Rating
700 V
Capacitance
35 µF
Capacitance Tolerance
± 5%
Operating Temperature Min
-40°C
Operating Temperature Max
85°C
Capacitor Terminals
Quick Connect, Snap-In
Lead Spacing
18 mm