Schneider Electric ATS22D32Q Soft Starter, Soft Start, 15 Kw, 440 V Ac, 3 Fase, IP20
infotip-icon
View other Motor Starter dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Rated Current
32 A
Rated Voltage
440 V
Standards and Certifications
CCC, CE, CSA, GOST, UL
Width
130 mm
Depth
265 mm
Ip Degree Of Protection
IP20
Range
Altistart 22
This spec is not available in the specification table.
Series
ATS22
Phase
3
Overall Length
209 mm
Power Rating
15 kW