Schneider Electric ATS22D75S6 Soft Starter, Soft Start, 45 Kw, 600 V Ac, 3 Fase, IP54
infotip-icon
View other Motor Starter dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Rated Current
75 A
Rated Voltage
600 V ac
Width
295 mm
Depth
247 mm
Ip Degree Of Protection
IP54
Series
ATS22
This spec is not available in the specification table.
Phase
3
Overall Length
145 mm
Power Rating
45 kW