Schneider Electric ATS22D88Q Soft Starter, Soft Start, 45 Kw, 440 V Ac, 3 Fase, IP20
infotip-icon
View other Motor Starter dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Rated Current
88 A
Rated Voltage
440 V
Standards and Certifications
CSA, UL
Width
145 mm
Depth
295 mm
Ip Degree Of Protection
IP20
Range
Altistart 22
This spec is not available in the specification table.
Series
ATS22
Phase
3
Overall Length
247 mm
Power Rating
45 kW