Penggerak Inverter Schneider Electric ATV340D18N4E, 18 Kw, 3 Fasa, 380 → 480 V Ac, 30,1 A, 35 A, 37,2 A, 43,4 A, 54,7 A, ATV340
infotip-icon
View other Inverter Drives dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Width
249 mm
Depth
385 mm
Mounting Mode
Cabinet Mount
IP Degree of Protection
IP20
[Us] Rated Supply Voltage
380 → 480 V ac
Network Number of Phases
3
Series Name
ATV340
Current Rating
30.1 A, 35 A, 37.2 A, 43.4 A, 54.7 A
For Use With
High Performance Machines
Power Rating
18 kW
Output Frequency
0.1 → 599Hz
This spec is not available in the specification table.
Physical Interface
Ethernet
Overall Length
180 mm