Schneider Electric AZ5DE015 AZ5DE Insulated Crimp Bootlace Ferrule, Panjang Pin 8mm, Diameter Pin 2,5mm, Ukuran Kawat 2 X 1,5mm²,
infotip-icon
View other Ferrule dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Overall Length
15 mm
Pin Length
8 mm
Insulator Material
Plastic
Insulator Colour
Black
Wire Size AWG Max
2 x 16 AWG
Series
AZ5DE
This spec is not available in the specification table.
Maximum Wire Size mm²
2 x 1.5 mm²
Insulation
Insulated
Pin Diameter
2.5 mm