Kontaktor Schneider Electric LC1D25FD, Kumparan Dc 110 V, 3 Kutub, 25 A, 11 Kw, 3NO
infotip-icon
View other Contactors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Range Of Product
TeSys D
Pole Contact Composition
3 NO
Poles Description
3P
Contactor Coil Voltage
110 V dc
Power Rating
11 kW
Contact Current Rating
25 A
Range Of Product
TeSys D
Pole Contact Composition
3 NO
Poles Description
3P
Contactor Coil Voltage
110 V dc
Power Rating
11 kW
Contact Current Rating
25 A
110 V dc
11 kW
25 A