Kontaktor Seri Schneider Electric LC1D40A3B7 LC1D, Kumparan Ac 24 V, 3 Kutub, 40 A, 3NO
infotip-icon
View other Contactors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Device Short Name
LC1D
Range Of Product
TeSys D
Depth
120 mm
Pole Contact Composition
3 NO
Poles Description
3P
Contactor Coil Voltage
24 V ac
Minimum Operating Temperature
-5°C
Maximum Operating Temperature
+60°C
Contact Current Rating
40 A