Kontaktor Seri Schneider Electric LC1DT40E7 LC1D, Kumparan Ac 48 V, 4 Kutub, 40 A, 4NO, 690 V Ac
Depth
97 mm
Contactor Coil Voltage
48 V ac
Minimum Operating Temperature
-5°C
Maximum Operating Temperature
+60°C
Contact Current Rating
40 A
Contact Voltage Rating
690 V ac
Depth
97 mm
Contactor Coil Voltage
48 V ac
Minimum Operating Temperature
-5°C
Maximum Operating Temperature
+60°C
Contact Current Rating
40 A
Contact Voltage Rating
690 V ac
97 mm
48 V ac
-5°C
+60°C
40 A
690 V ac
97 mm
48 V ac
-5°C
+60°C
40 A
690 V ac