Kontaktor Schneider Electric LC2D150F7, Kumparan Ac 110 V, 3 Kutub, 150 A, 75 Kw, 1NC + 1NO
infotip-icon
View other Contactors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Range Of Product
TeSys D
Pole Contact Composition
1 NC + 1 NO
Poles Description
3P
Contactor Application
Reversing
Contactor Coil Voltage
110 V ac
Power Rating
75 kW
Contact Current Rating
150 A