Schneider Electric LE1D12F7 Dol Starter, Dol, 7,5 Kw, 110 V Ac, 3 Fase, IP65
infotip-icon
View other Motor Starter dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Rated Current
12 A
Rated Voltage
110 V ac
Ip Degree Of Protection
IP65
Range
TeSys
This spec is not available in the specification table.
Phase
3
Power Rating
7.5 kW